Saadet Partisi’nden ‘28 Şubat’ açıklaması

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Av. Tekin mesajında, Cumhuriyet tarihinin darbelerle dolu olduğunu belirterek, “Milli irade çabucak her 10 yılda darbelerle kesilmiştir. Bu darbeler içerisinde, kanlı olmasa bile en kirlilerinden biri 28 Şubat sürecidir diyebiliriz. Zira 28 Şubat’ı başlatanlar, kendi kimlikleri ile ortaya çıkma cüretini gösteremediler. Vaktin kimi askerleri maşa olarak kullandılar. 26 tane bankanın içini boşalttılar. Şayet 28 Şubat süreci olmasaydı, o bankaların içi boşaltılmasaydı, bugün Türkiye farklı bir pozisyonda olurdu” halinde konuştu.

28 Şubat darbesinin, milletine ve ülkesine hizmet aşkıyla yanan Erbakan Hoca ve yol arkadaşlarına yapıldığına vurgu yapan Av. Sinan Tekin, “28 Şubat darbesi, tüketen bir ülkeden, üreten bir ülke olmaya hazırlanan ülkemize yapılmıştır. 28 Şubat darbesi, kokuşmuş Batı medeniyetinden kurtulup özüne, inancına, kendi medeniyet kıymetlerine dönmeye hazırlanan milletimize yapılmıştır. 28 Şubat darbesi, halkın emeğini sömüren bir avuç ‘beyaz adam’ yerine, halkın parasını halka hizmet için oluşturulan ‘havuz sistemine’ yapılmıştır. 28 Şubat darbesi, ırkçı emperyalizmin sömürü alanı haline gelmiş, istedikleri üzere at koşturdukları, istikrarsızlık için yaptırdıkları vekâlet savaşlarıyla her köşesinde oluk oluk kan ve gözyaşı dökülen İslam coğrafyasında, global güçlerin planlarını bozacak, sömürü, kan ve gözyaşının akmasına dur diyecek ‘İslam Birliği’ projesine yapılmıştır.” açıklamasında bulundu.

Merhum Erbakan Hocanın, 28 Şubat imtihanını alnının akıyla verdiğini tabir eden Tekin; “Bugün bahsi geçen post çağdaş darbenin üzerinden 27 yıl geçti. Evet ne yazık ki bir kumandan ‘28 Şubat bin yıl devam edecek’ demişti. Lakin o anlayış içerisinde 28 Şubat; 8-10 yıl içerisinde haksızlığı ile ortaya çıktı, fakat 28 Şubat mağduru olan Erbakan Hocamız yüzlerce yıl anılacaktır. Saadet Partisi Edirne Vilayet Başkanlığı olarak; 28 Şubat sürecinde fikirlerine, ülküsüne beton dökülmeye çalışılan merhum Genel Liderimiz Necmettin Erbakan’ı minnetle anıyor, ülkemizin bir daha rastgele bir darbeyle karşılaşmamasını temenni ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir