THY ile ITA Airways ortak uçuşlara başlayacak

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya nazaran, iki hava yolu şirketi ortasında imzalanan kod paylaşım mutabakatı yolculara Türkiye ve İtalya ortasında daha fazla seyahat seçeneği sağlayacak.

Anlaşması kapsamında, ITA Airways kendi uçuş kodunu Roma ve İstanbul ortasındaki THY uçuşlarında kullanırken THY’nin uçuş kodu da ITA Airways’in Roma’dan Brindisi, Bari, Katanya, Floransa, Cenova, Palermo, Lamezia Terme, Torino ve Trieste dahil olmak üzere toplam 9 iç sınır uçuşunda geçerli olacak.

Anlaşmayla konuklara daha esnek seyahat imkanının yanı sıra tek bir biletle kesintisiz irtibat ve bagajların son varış noktalarına kadar iletilmesi hizmeti sunulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Roma ve İstanbul, her vakit cazibeli ve insanları birbirine bağlamak için harikulâde kentler olmuştur. Kod paylaşımı mutabakatımızın daha fazla ilişki geliştireceğine ve iki saygın ülke ortasındaki trafiği artıracağına yürekten inanıyorum. İşbirliğimiz Türkiye-İtalya trafiğine yeni bir ivme kazandırmanın yanı sıra turizm için de olumlu güç üretecek, ağımızı genişleterek yolcularımıza yararlarını artıracaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

ITA Airways Genel Müdürü Fabio Lazzerini ise dünyanın önde gelen havayollarıyla olan mevcut işbirliklerinin yanı sıra THY ile yapılan ortak uçuş birlikteliğiyle ITA Airways’in ticari büyüme stratejisinin ileriye gerçek bir adım attığını belirtti.

Lazzerini, bu paydaşlığın tüm ITA Airways yolcuları için dünyanın en büyüleyici ve tarihi açıdan en güçlü kentlerinden İstanbul’a giden rotada ayrıcalıklı bir erişim sağladığını söz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir