Çocuklarına işkenceden tutuklanan çift, komşulara ‘Düştüler’ demiş 

Olay, 23 Aralık’ta  akşam saatlerinde merkez Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi Doğan Sokakta meydana geldi. Rayyan El İsa ile eşi Hanan Ramadan’ın yaşadığı tek katlı meskenden gelen çığlıkları duyan komşuları ile ailenin yakınları, durumdan şüphelendi.

Bir mühlet aileyi takip eden komşuları ile yakınları, anne Hanan Ramadan’ın çocuklarına şiddet uyguladığını gördü. Ailenin bir yakını ise Ramadanın, çocuklarının ağzını koli bandıyla kapattıktan sonra çakmakla bedenlerini yaktığı anları cep telefonu ile görüntüledi.

ŞİDDET ANLARI KAMERADA

İsmi açıklanmayan kişinin, manzaraları paylaşıp şikayetçi olması üzerine polis harekete geçti. Cumhuriyet savcılığından müsaade alan polis takımları aileyi takibe aldı. Yapılan araştırma sonrası Hanan Ramadan ve Rayyan El İsa’nın, R.İ. (10), A.İ. (6), A.İ. (5) ve R.İ. (2) isimli çocuklarına azap yaptığı belirlendi. Gözaltına alınan anne ile baba, emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hanan Ramadan’ın kocasını suçlayıp, “O istediği için ben çocuklarımızı dövdüm” dediği, Rayyan El İsa’nın ise “Benim olaydan haberim yok” diye tabir verdiği öğrenildi. Çocuklar ise Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğünce muhafaza altına alındı.

AĞZINI BANTLAYIP, ÇAKMAKLA BEDENLERİNİ YAKMIŞ

İşkence anlarının cep telefonu imajları de ortaya çıktı. Ailenin bir yakınının kayda aldığı manzaralarda, Hanan Ramadanın çocuklarının ağzını koli bandıyla bantlayarak bağırmasını önlediği, akabinde da çakmakla bedenlerinin çeşitli bölgelerini yaktığı görüldü. Ayrıyeten meskendeki paspas sopasıyla darbedilen çocukların, yüzlerinde ve bedenlerinin çeşitli bölgelerinde oluşan morluklar da cep telefonu ile görüntülendi.

VİDEOLARI POLİS GÖSTERDİ

Olayın olduğu gün çöp atmak için kapının önüne indiği sırada polis gruplarını gören Rayyan El İsa ile Hanan Ramadan’ın komşusu Fikriye Kartal, “Kadın kapıyı açmayınca polis memurları beni çağırdı. ‘Hayır olsun? Ne oldu?’ diye sordum. Çocuklara şiddet olayı olduğunu söylediler. Görüntüleri gösterdiler. İmgelerde çocukların sırtında darp izleri vardı. Takımda bayan memur olmadığı için ben de içeri girdim. Çocukların sırtına baktım” dedi.

2 KARISI, 7 ÇOCUĞU VARDI

Evden daima tartışma sesi geldiğini ve Hanan Ramadanın çocuklarından birine sokakta tokat atarken de komşularının gördüğünü belirten Kartal, Rayyan El İsa’nın iki eşinin bulunduğunu, ikisinin birebir meskende yaşadığını da söyledi. Kartal, “Kadının tahminen ruhsal sıkıntıları var. İki bayan meskende. 4’ü birinden, 3’ü birinden çocukları var. Geri dönüşüm işinde çalışıyor adam. Çöplerden karton topluyor. Adam vurdumduymaz biri” tabirlerini kullandı.

ÇOCUĞUN YÜZÜNÜ MORARMIŞ GÖREN KOMŞUMA ‘DÜŞTÜ’ DEMİŞLER

Evden daima hengame sesinin geldiğini belirten Kartal, “Kadınların hengame sesini duyuyorduk lakin çocukların ağlama seslerini duymadık. Ancak komşum çocuğun yüzünün mor olduğunu görmüş, bayana sorduğunda çocuğun düştüğünü söylemişler” dedi. Mustafa Kartal da “Kadınla erkek tartışıyordu. Duyuyorduk” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir