Beşiktaş’tan Halil Dervişoğlu’na son teklif! ‘Kabul edersen hemen imzala’

23 yaşındaki oyuncunun kulübü Brentford ile anlaştıktan sonra Halil ile görüşen siyah beyazlılar 3 yıllık mukavele ve yıllık fiyat olarak 1 milyon Euro isteyen golcüden indirim talep etti. Beşik taşlı yöneticiler genç futbolcu ya, “Türkiye’de ekonomik önlemler nedeniyle yerli oyuncuların maaşları standarttır. Beşiktaş’ta yerli oyuncular 400-500 bin Euro kazanıyor. Sana istediğin parayı verirsek maaş istikrarı bozulur. Yıllık fiyatında indirim yapman lazım. Düşün ve kararını ver.” dediler.

GALATASARAY’DAN YARIM DÖNEMDE 330 BİN EURO ALMIŞTI

Beşiktaş idaresinin teknik yönetici Şenol Güneş’in çok istemesine karşın belirlenen sayının üzerine katiyetle çıkmayacağı ve kadrodaki istikrarları bozmayacağı söz edildi. Siyah beyazlı idareden gelen bu son kelam üzerine düşünmek için mühlet isteyen Halil Dervişoğlu, 2020-21 döneminin kış transfer periyodunda kiralık olarak geldiği Galatasaray’da yarım dönem için 3 milyon TL (o günkü kura nazaran 330 bin euro) fiyat almıştı. A Ulusal Takım’da da forma giyen ve 15 maça çıkıp 6 gol atan Halil, bir iki gün içerisinde olumlu bir geri dönüş yapmazsa Kartal alternatif bir yerli golcü için harekete geçecek.

SABOVIC VE ONANA İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Öte yandan transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, İsveç ulusal kadrosu nın Makedon asıllı orta saha oyuncusu Besart Sabovic’i gündemine aldı. Scout gruplarının hazırladığı rapor doğrultusunda çalışmalarını hızlandıran yö neticiler Djurgarden’de oynayan 25 yaşındaki oyuncunun indirim yapmasını istedi. Ön libero için de Lens’in takımında bulunan Jean Onana ile ilgilenen Kartal, kulübü ile bonservis görüşmelerine başladı. Siyah beyazlıların transfer gündeminde ayrıyeten sol kanat için Milanlı Ante Rebic, sol stoper için Ankaragücü’nde forma giyen Nihad Mujakic bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir